| Uusi Shamppanjakultani < 3 @ Apple iPhone 5S Champagne Gold |
KÀvin tuttuun tapaan hakemassa heti oman kullan, eli Champagne Gold -vÀrisenÀ! Puhelimia oli tosi rajoitettu mÀÀrÀ, ja vain nopeimmat saivat heti omansa! Muut joutuivat tyytymÀÀn joko toiseen vÀriin tai iPhone 5C:een tai sitten odottamaan monta viikkoa. ;P
![]() |
| Oldskoolkamaa @ Apple iPhone 5 |
![]() |
| Hihi. Humacin 1store sijaitsee Elisa Shopitin vieressÀ. Humac ei kuitenkaa vielÀ myynyt 25.10 uusia iPhoneja! |
| < 3 < 3 < 3 < 3 < 3 @ Apple iPhone 5S |
![]() |
| Jonottaminen meni kyl tosi nopeesti! Koska oli huippuseuraa :) Olin niin varma et tylsistyisin odottaessaan, mut ei! Kivaa oli < 3 |
![]() |
| orgasmi @ Apple iPhone 5S Champagne Gold |
Olin jonottajista perÀti toinen. Mua ennen oli yks jÀbÀ, meitsin entisestÀ lukiosta TylystÀ. ;D Kun Elisa Shopit vihdoin avasi ovensa 9.00, oli jonottajia kertynyt iha sikana! Paikallahan oli myös neljÀ vartijaa jostain 6.30 lÀhtien valvomassa tilannetta. Oli todella hienoa ettÀ vartijat jÀrjestivÀt jonotuksen, myös itse liikkeeseen pÀÀstettiin vain viisi ihmistÀ kerrallaan sisÀÀn! Jonottamisesta tuli ihan mieleen viime, ja sitÀ edeltÀvien vuosien Lady GaGa keikat!! ;D Jonotustilanteissa pÀÀse usein tutustumaan mukaviin ja mielenkiintoisiin ihmisiin! Vaikka olin itse ihan helvetin vÀsynyt... enkÀ ole pahemmin tottunut jonottamaan mitÀÀn tavaroita. TÀmÀ oli tosin periaatteessa toinen kerta kun olin jonotamassa iPhonea. Viime vuonnahan hain iPhone 5 Mikkelin Elisa Shopitista. Saavuin mestoille joku 30 min ennen liikkeen avaamista, ja olin perÀti viides jonottaja. :DD MUTTA, kaikki mua ennen olijat menivÀtkin Soneraan, olin ainoa ja ensimmÀinen Elisan asiakas!! Se oli onni, koska koko MikkelissÀ puhelimia oli vain kolme kappaletta. L O L. HyvÀ tsÀgÀ . :--)
![]() |
| hejehejehehejejejej VielÀ kerran tÀssÀ se on ;D;D;D @ iPhone 5S Champagne Gold |
![]() |
| Apple iPhone 5S Champagne Gold |
![]() |
| iPhone 5S Champagne Gold |
![]() |
| Apple Finger ID, Fingerprint Technology. TĂ€llee se skulaa! |
| KÀytii frendinkaa hifistelemÀssÀ uutta kultaani Hietalahdessa ;D @ Hietalahti, Helsinki |
| Hietalahti, Helsinki |
![]() |
| pusipusssss, uuups onneks ei tippunut hampparikastikkeisiin :---DD::: iPhone vain on < 3 |
xX









Makee!!! Paljol myyt vanhan? (:
ReplyDeleteoikeestihhan noissa puhelimissa ei oo eroa kun ilmeisesti kamerassa jtn ja prossu on sun puhelimessa nopeampi. Must se o vaa tyhmÀÀ ostaa uus puhelin siksi ettÀ tuli uusi malli. Itsekkin huomasin tosin eroa jo oman iphone4 ja toisen 4ssÀn vÀlillÀ nopeudessa, muuten ei niillÀ eroa ole tÀllee normikÀytÀjÀlle, uusimman iossinkin siihen sai vaivatta.
ReplyDeleteOon kyllÀ tÀysin samaa mieltÀ, enkÀ kyllÀ ostele vain siks koska on uusinta uutta. :P Esim mun viime syksyn Retina voi edelleen enemmÀn kuin hyvin, vaikka sitÀ on nyt jo kaksi kertaa pÀivitetty, tosi tosi maltillisesti kyllÀkin.
ReplyDeleteNyt vain kÀvi sillee et pÀivittÀminen tuntui jÀrkevÀltÀ, kun kyllÀstyin totaalisesti iPhone5 : D plus se uus vÀri o must stunning! ;D