Latest NewsFI Mens 728x90
Näitä käytän StockmannStockmann.com on24.fi AliExpress.com

01 April 2011

School School School...

Koulua pukkaa! :))


Tänäänkin meni koko yö matikan parissa... itseasiassa rakastan matikkaa, mutta siitä on aikaa kun oon viimeksi suorittanut matikan kursseja lukiossa! :D Tässä välissä on pakko mainita että sain lukion päättötodistukseen matikasta arvosanan 10 kahdeksan suoritetun kurssin perusteella. :p
Koulutunnit ovat ihQja
Ylioppilastutkintokoe meni myös hyvin. Vituttaa tosin vieläkin että Laudatur (L) meni ohi suun. :F Sain nimittäin 50/52 pistettä! Hmm, pisterajat vaihtelet yo-tutkinnoissa tason mukaan. Katsoin että matikasta L:n on voinut saada joskus jo 45. pisteellä! Tosin silloin tehtävät ovat olleet taatusti paljon vaikeammat, tai sitten ei... 

Koulumme <3
Tää on tällä hetkellä vain puuduttavaa istua himassa yötä päivät ja laskea korkeakoulu- matikkaa (vielä vaativampaa mitä lukiossa opetetaan) ja tehdä siinä samalla myös muita kouluhommia. Oon tottunut jo näihin projektikursseihin ja luoviin tehtäviin... noh on tääkin jonkilaista vaihtelua opintoihin, vaatii silti kylmäpäisyyttää ja aikaa! :D Matikkaa kun ei opita vain lukemalla sitä kirjasta - sitä pitäisi oikeasti laskea ja paljon. Itseopiskelu <3


Ja miksi uhraan näin paljon aikaa johonkin matikkaan just nyt? Koska mun pitäisi saada ennen kesää kaksi matikan kurssia purkkiin! :f Olen laiminlyönyt matikat täysin jatko-opiskelujeni aikana :D... haha

Koulumme MAC-labroista
Mutta matikan lisäksi koulussa on tällä hetkellä kaikkea muutakin... Kuvankäsittelyn ja kuvatekniikan jatkokurssi... markkinoinnin jatkokurssi... internetohjelmointia (iyy) =D Koodaminen ei oo yhtään mun juttu :/ Nekin on pakko suorittaa, koska tutkintoa ei tipu jollei kaikki pakolliset kurssit ole suoritettu.. :D mmmmm,,,,


Näillä mennään myös tämän viikonlopun yli! Maanantaina on ensimmäinen, markkinnoin teoriakoe. Seuraavien viikkojen aikana onkin tulossa monta tenttiä. Koitan tsemppaa, sillä kiitos "seisoo" viimeistään kun kesäloma alkaa ;)) heh

XX

3 comments:

Unknown said...

vissii tuol sun ?entises? koulus on Applen koneet? o:

Alec A-style said...

Joo on meillä Apple-koneet :) Itsellä ei himassa ainakaa vielä oo! Oon odottanut koko kevään Applen uutta Airia. Argghh Jenkkisivustojen mukaan Apple julkaisee nyt kesällä ainoastaan uuden MacBook Pron ; < Eli Air menee loppuvuoteen.......

Unknown said...

aaai,siistii :>