Latest News


Haku

June 5, 2011

OHI ON! @ Koulupiina 2011

Sain hetki sitten matematiikan opettajaltani sähköpostia. Pääsin koulumme yhdestä vaikeimmista matikan kurssista läpi!!!


A_DS_D:A:_D_:DA TÄTÄ ILON TUNNETTA!!!! Jooh, en ymmärrä miten matikka on muuttunut mulle näin vaikeaksi, koska aikaisemmin lukiossa se oli peace of cake! Korkeakoulussa vaaditaan enemmän, vaikka samoja asioita tuossakin aikalailla pyöriteltiin. :D hihi
EI näitä enää vähää aikaa !!
Tällaiset on mulle kuin lasten leikkiä:D Mut ylläri et näistä ei ollut yhtäkään koekysymystä D:::D Miks näitä ees piti laskea sit?
Mun oli siis normaalin koulunkäynnin lisäksi suoritettava 2 kk aikana kaksi pakollista matikan kurssia. Vaatimus oli kova, mut oli sen arvoinen! Nämä matikat liittyvät erääseen kouluun liittyvään ns. "palkkioon". ;D

Ei myöskään näitä maisemia enää TODELLAKAAN VÄHÄÄN AIKAAN!!! Kiitos ja kumarrus.

Täytyy myöntää että vaikka en saanutkaan matikoista huippuarvosanoja, oli hyvä suorittaa niitä nyt peräti kaksi kappalein. Olin aikaisemmin laiminlyönyt matikoiden opiskelun täysin (syytä ei liene vaikea arvata =D), enkä ollut ennen tätä suorittanut yhtäkään matikan kurssia. :D Yhteensä kursseja on kuusi, joista kaksi on nyt purkissa. o/\o Valitettavasti joudun myös pähkäilemään fysiikan kanssa... niitä on suoritettava neljä kurssia... En oo koskaan edes ollut hyvä fysiikassa. Suoritin lukiossa vain pakolliset. D=

Ihana koulumme <3 @ Bulevardi
@ Espoo
TÄSTÄ ALKAA VIRALLISESTI MUN KESÄLOMA!! =] Piina on ohi. Nyt vain ottamaan iisisti ja lepuuttamaan hermoja... Tämä oli todellinen 2-0 voitto matikoiden suhteen!

Koulumme labraluokasta, jossa tuotetaan erilaista mediahässäkkää <3
Huomenna alkaa kolmen viikon kestävä ranskan kurssi 9h/viikko. ;)) la vie est belle <3


2 comments:

Anonymous said...

mikset haluu enää nähä leppävaaran hoodeja??

Alec A-style said...

Hyvä kysymys:D Ne on vain jotenkin masentavia... kun joudun aina lähtee sinne Vuosaaresta asti! Varmaan johtuu osittain siitä. Idk!